25.07.2008 21:09 - Левски победи Ференцварош с 4:2 в контрола
Автор: reporter Категория: Новини
Прочетен: 430 Коментари: 0 Гласове:
0

Левски победи унгарския Ференцварош с 4:2 в контролен мач, игран в Линдабрун, предаде Дарик радио. Еньо Кръстовчев откри в 8-ата минута след пас на Жеан Карлос. В 26-ата главният съдия отмени още едно попадение на Кръстовчев заради засада. В 19-ата пък Рашид Тиберканин падна в наказателното поле на унгарците, но дузпа не бе отсъдена. Същият удвои за българите в 32-ата минута след хубаво центриране на бразилеца Жоазиньо. Само две по-късно обаче англичанинът Шоу намали за Ференцварош след грешка в отбраната на Левски. Първото полувреме завърши при този резултат.

През втората част Мариян Огнянов и Жоазиньо отбелязаха два гола за две минути. Първо Огнянов в 58-ата минута от пряк сводобен удар вкара третото попадение за „сините”. Само 2 минути по-късно Зе Соарес изведе Жоазиньо сам срещу вратаря на унгарците и добави името си сред голмайсторите. Унгарците вкараха втория си гол от дузпа в 79-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на Мартин Димов. Камате бе точен от бялата точка и оформи крайния резултат – 4:2. Веднага след това играчи на двата тима се спречкаха, а привържениците на Ференцварош нахлуха на терена и прекъснаха срещата за десетина минути. След възстановяването на реда, съдията изгони Веселин Минев от Левски и Волф от Ференцварош.

(Източник: Агенция Фокус)