Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.07.2010 19:44 - Ваня Стамболова със сребърен медал от Европейското първенство по лека атлетика
Автор: reporter Категория: Новини
Прочетен: 721 Коментари: 0 Гласове:
2

Ваня Стамболова спечели сребърен медал на европейското първенство по лека атлетика в Барселона, като финишира втора на 400 метра с препятствия. Това е единственото отличие за България на първенството.

Стамболова стартира слабо и до последните 100 метра се движеше на 4-5 пето място сред участничките във финала късно в събота вечер. Силната й атака в последните метри успя да я изведе до втората позиция с резултат 53.82 секунди, който представлява и национален рекорд. Постижението е със 73 стотни по-добре от предишния рекорд.

По-късно лекоатлетката изрази съжаление за слабия си старт, който не й е позволил в последните метри да бъде по-близо до водачката и победителка от Русия Наталия Антюх, за да атакува и европейската титла.

Антюх победи с  52.82 секунди, което е първи резултат в Европа за сезона. Трета стана Пери Шейкс Дрейтън от Великобритания с 54.18 секунди.

Ваня Стамболова е европейски шампион на 400 метра от първенството в Гьотеборг през 2006 година. По-рано тази година тя спечели бронзов медал в същата дисциплина на световното първенство в зала в Доха (Катар). През 2007 година Стамболова получи двегодишно наказание за употреба на допинг.

Представянето й в Барселона е единствената утеха за българската лека атлетика след пълния провал на останалите ни участници. Единствен до финал успя да стигне Момчил Караилиев в тройния скок, но там той остана последен, 14-ти.

Тагове:   медал,   лека атлетика,