Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.08.2008 19:50 - Пекин 2008: Армен Назарян загуби на четвъртфиналите, но запазва шанс за бронз
Автор: reporter Категория: Новини
Прочетен: 608 Коментари: 0 Гласове:
0

Армен Назарян претърпя загуба на четвъртфиналите в категория до 60 килограма в класическата борба на олимпийските игри в Пекин, но все пак има шанс да стигне до бронзовия медал.

Двукратният олимпийски и трикратен световен шампион отстъпи на европейския първенец от Варна 2005 Виталий Рахимов (Азербайджан) с 1:2 части (2:0, 0:3, 0:7) в драматична схватка.

Назарян взе първата част с 2:0 точки, след като постигна една точка от вдигане и хвърляне, а след това се защити успешно от партер и получи още една точка.

Драмата настъпи в последните 5 секунди на втората част. Преди това Назарян не успя да приложи техника, когато неговият съперник бе в партер, и бе наказан с 1 точка.

На свой ред българският борец трябваше да се защити успешно и азерът да бъде наказан с точка. Това щеше да донесе победата на Назарян по правилото, който последен вземе точка, той печели.

Нашият борец удържаше атаките на Рахимов в продължение на 25 секунди. Оставаха само още 5 и Назарян вече се виждаше победител, когато азерът успя да го закара на полумост и с две точки се измъкна.

Рахимов взе втората част с 3:0 и изравни. В третата и решаваща част Армен не издържа както физически, така и психически.

Българинът позволи на азера да му вземе цели седем поредни точки - пет в първата минута от стойка и сваляне и след това две от партер. Така Рахимов спечели и тази част - 7:0, а с това и срещата.

Армен Назарян просто изпусна златен шанс, тъй като изненадващо олимпийският първенец от Атина 2004 Юнг Хюн (Република Корея) загуби от Нурбакит Тенгизбаев (Каазахстан) с 1:2 части (0:2, 3:0, 1:2).

Рахимов успя да стигне до финала, с което издърпа Назарян в репешажите за бронза.

(Източник: Дневник)

Тагове:   Пекин,   шанс,   бронз,   Назарян,