Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.08.2008 20:51 - Пекин 2008: Пламен Константинов класира волейболистите ни на 1/4 финал
Автор: reporter Категория: Новини
Прочетен: 838 Коментари: 1 Гласове:
0

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

Волейболистите на България си осигуриха участие в 1/4-финалите на надпреварата, записвайки трета победа на олимпийския турнир в Пекин. Така момчетата на Мартин Стоев събраха 3 победи и 2 загуби, което е напълно достатъчно, за да продължат в следващата фаза. С капитана Пламен Константинов в състава си волейболистите ни се наложиха над Венецуела с 3:1. Той се завърна в Пекин едва вчера и започна като титуляр.

Националите отстъпиха в първия гейм с 23:25, но обърнаха мача, след като взеха следващите три части с 25:19, 25:16 и 25:22. Най-резултатен от българския тим беше Владимир Николов с 20 точки, а Матей Казийски добави 17. Този успех постави България на трето място в групата си. Чрез жребий днес ще определи съперника ни в следващия етап. На първо и второ място в групата завършиха САЩ и Италия.

Срещата започна равностойно, като на първата техническа почивка Венецуела поведе с 8:7, предаде Гонг. Серия от 4 точки на Луис Диас доведе до 14:10, а после и до 16:11 за южноамериканците. След втората техническа пауза момчетата на Мартин Стоев заиграха по-мобилизирано и успяха да стигнат до равенство 22:22. Тодор Алексиев влезе в игра на мястото на Пламен Константинов, но Венецуела отново излезе с точка напред. Матей Казийски донесе ново равенство, но иранския съдия даде точката в полза на противника ни, тъй като според него Матей е пристъпил триметровата линия. Така южноамериканците стигнаха до първи геймбол, който бе спасен със забивка на Христо Цветанов. При втория си шанс обаче волейболистите в червено не сбъркаха и спечелиха първия гейм с 25:23.

Втората част започна с три поредни точки за България, а при техническата пауза вече водихме с четири. С чудесна игра продължихме да увеличаваме актива си, за да се стигне до 16:9. Успокоени от развитието на гейма нашите заиграха още по-спокойно и без проблеми затвориха частта при 29:19.

Точка за точка започна третата част, но при 6:5 за България Владо Николов направи ас, а в следващата атака блокът на нашия отбор доведе разликата до 3 точки. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:12, за да се увеличи до 21:14 и да затворим частта при 25:16.

Четвъртият гейм отново стартира с предимство за българите, които при първото техническо прекъсване вече водеха с 8:5. Въпреки преднината ни от няколко точки, Венецуела успя да направи няколко успешни разигравания и изравни при 14:14. Все пак при втората техническа пауза отново имахме леко предимство – 16:15.

Точки на Владо Николов и Матей Казийски, както и грешки на южноамериканците доведоха до комфортна преднина 20:16. В крайна сметка геймът завърши 25:22 за българите, които завършват груповата фаза с 3 победи и 2 загуби.

“Радостен съм от победата, но и не само от нея. Бяхме друг отбор в сравнение с Италия. Тактически играхме грамотно и спазвахме указанията, които бях дал в началото. Присъствието на Пламен на терена беше положително. Осигури спокойствие в посрещането”, заяви след срещата треньорът Мартин Стоев.

Мнението си изказа и завърналият се капитан Пламен Константинов. “Трябва да бъдем по-задружни. Това бе най-важното днес, играхме като отбор, което ми припомни някои стари изяви на този отбор. Играх до втория гейм, след това умората, пътуването и постоянните смени на часовата разлика повлияха, почувствах, че не съм в оптимална форма. В нападение определено не ми вървеше играта, но гледах в общи линии да натисна със сервис. Има други неща, с които да помогнеш, не е важно да ти върви един елемент”, обясни Константинов.

Волейболист №1 на Европа за 2007 година Матей Казийски добави, че старият отбор на България се е завърнал. “Оправихме си играта. Почнахме малко позаспали в първия гейм, имаше и изнервяне, защото ни откраднаха гейма, като им подариха една точка. Това ни нервира, особено мен. Важното е, че ние излязохме със съзнанието да играем за победа. В началото играехме в този състав за първи път и пак играехме добре. Сега, когато Пламен е обратно на игрището, се чувстваме по-спокойни и се надявам това да ни даде още стимул да вървим напред”, каза Казийски.

Тагове:   Пекин,

Гласувай:
0

1. thedarkangel1977 - добре че пламен се завърна, че да ...
19.08.2008 00:09
добре че пламен се завърна, че да потръгне играта... без пламен са загубени, и сега ако не са го разбрали няма кога... нема владо, нема матей... пламен и пушката... това са играчите без които отбора е мокра мишка, изплюта от уличен котарак :)