Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
17.10.2008 23:19 - Призовават собствениците на жилища да не влизат в сдружения
Автор: reporter Категория: Новини   
Прочетен: 605 Коментари: 0 Гласове:
0



В новия закон за управление на етажната собственост не трябва да има текстове, които да задължават собствениците на апартаменти от една сграда да правят сдружения, които да управляват общите части в блоковете. Това заявиха вчера от Гражданското сдружение срещу корупцията и незаконното строителство. Преди време депутатите приеха закона на първо четене.

В законопроекта се посочва, че причината да се създадат такива сдружения е изискване на Европейската комисия. Според него при усвояване на средства от ЕС за саниране на сгради собствениците от даден блок трябва задължително да се сдружават, тъй като фирмите, извършващи услугата, трябва да контактуват само с едно юридическо лице, а не с всички собственици, заяви Светлана Цветкова от гражданското сдружение. По думите й обаче от Брюксел не са поставяли такова искане. 

Макар да не е записано в проектозакона, управляването на общите части от сдружение се прави, за да могат те да бъдат ипотекирани, например като залог за неплатени сметки към топлофикация, казаха още юристите от гражданското сдружение. Тези части са неделими от индивидуалната собственост и ипотекирането им застрашава и личните жилища, добавиха експертите.


Тагове:   жилища,   сдружения,


Гласувай:
0



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: reporter
Категория: Новини
Прочетен: 13898565
Постинги: 10474
Коментари: 5012
Гласове: 37094
Календар
«  Март, 2025  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31