2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Бизнесменът Георги Гюлеметов спечели битката с дядо Николай- поне за сега. Местният парламент отложи за следваща сесия вземането на решение за предоставянето на параклиса „Свети Георги" в „Тракия" на Пловдивската митрополия.
Кметът на Тракия обвини пред съветниците строителя на параклиса Георги Гюлеметов, че 10 години го ползва безвъзмездно, макар и храма да е построен на общински терен. Самият Гюлеметов призна , че се страхува за уникалния стенопис от Свети Георги и бил сигурен, че митрополит Николай ще го унищожи.
От ГЕРБ поискаха казуса да се отложи, за да могат съветниците да се запознаят с пълната документация по случай. Бяха подкрепени от Синята коалиция, новата група на архитект Атанас Недевски, Атака и един-двама от БСП и така Гюлеметов поведе в резултата срещу митрополита. Решението за отлагане вбеси Тодор Кръстев от БСП и обвини съветниците, че не уважават Българската православна църква. Срещу това реагира строителят на параклиса в Тракия. Въпреки решението обаче, храма продължава да е запечатан след вчерашната акция на администрацията от район Тракия.
От целия този спор жителите на комплекс Тракия са напълно объркани, още повече- от обвиненията към Георги Гюлеметов, че е ползвал терена за лична полза. Параклисът и аязмото се ползват от всички жители, в продължение на десет години точно там се черкуват хората, там палят свещички за здраве и за помен, там кръщават децата си, там стават и бракосъчетания. Безумният спор поставя на колене един дарител, а едно на ум да имат и другите. Пловдив за сетен път показва недопустимо отношение към дарителите- да си припомним какво се случи с имотите, завещани от Кудоглу...Ако пловдивският митрополит Николай не се откаже от присъщия си фанатизъм и талибанско отношение, не само обещаната голяма църква няма да стане, а и единственият достъпен в района храм ще си остане осквернен не от друг, а точно от него... /БГФактор
В Пловдив отнеха параклиса от дарителя м...
Алтернативият синод на Инокентий спечели...