2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Предупреждение "Внимание! Внимание! Въздушно нападение!" съпроводи воя на сирени в 12 часа във вторник в Пазарджик, в часа, когато по традиция България отдава почит на загиналите в национално-освободителните борби. Изумени граждани замръзнаха на място, поглеждайки към небето, без да знаят какво да правят. Телефоните на местните служби и медии прегряха от обаждания с искане за обяснение какво се случва, предадоха електронните медии.
Оказа се, че е станала грешка и вместо само вой на сирени, е било пуснато и предупреждението. От Министерството на извънредните ситуации (МИС) побързаха да се извинят на пазарджиклии с обяснението, че причината за гафа е "неспазване на процедурите по оповестяването от дежурния оператор на териториалната дирекция "Гражданска защита", за което ще му бъде потърсена отговорност“.
Началникът на "Гражданска защита" в Пазарджик Кръстю Кичов съобщи, че ще поиска от оперативния дежурен писмено обяснение за случилото се и оставката му.
Гафът със сирената става месец, след като пак в Пазарджик се случи друга стряскаща случка на ръба на гротескното и сериозното. На 20 април градът осъмна с огромно знаме с пречупен кръст, закачено на комина на изоставена фабрика. Бяха нужни близо два дни, докато знамето бъде свалено, защото "героите", които го качили, сложили и бутафорен пакет с жици, наподобяващ взривно устройство.
Знамето се вя достатъчно дълго, докато от МИС, "Гражданска защита" и специализирани полицейски сили решат какво да правят. До момента няма информация да са открити злосторниците, извършили провокацията.
Денят на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България беше отбелязан днес с всенародно поклонение и на връх Околчица. Преди възпоменателния митинг беше показана възстановка на последния бой под връх Камарата между Ботевите четници и турската войска. Спектакълът беше изпълнен от 50 души от цялата страна. Молебен за България отслужи Врачанският митрополит Калиник.
В родния град на Христо Ботев - Калофер 133-тата годишнина от героичната гибел на поета-революционер също беше отбелязана с митинг-поклонение. Преди това, от мемориалния комплекс “Христо Ботев”, беше изнесено знамето на Ботевата чета. По традиция, венци и цветя бяха положени пред паметника на Ботев. С минута мълчание почетоха паметта на загиналите за свободата на България.
Възпоменателна церемония по повод 133-годишнината от гибелта на Христо Ботев организира от 11.00 ч. Столична община пред паметника на поета-революционер в Борисовата градина. На церемонията присъстваха представители на държавните институции, членове на Общонародната фондация “Христо Ботев” и ученици от столичните училища.
Официално Денят на Ботев и на загиналите за свободата на България се отбелязва от 1901 г., когато на тържествата на връх Вола присъстват живи Ботеви четници. Първият сигнал за едноминутно мълчание в цялата страна е даден на 2 юни 1948 г. в 12 часа.