2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Водачът на евролистата на НДСВ Меглена Кунева, която в авторитета си на български еврокомисар спечели на партията на Симеон Сакскобургготски два мандата в Европейския парламент, трябва да реши до 14 юли дали ще става депутат. Този срок е бил даден от ЕК на Кунева и останалите трима еврокомисари, които спечелиха изборите за парламента в Страсбург с собствените си страни, предаде БТА в сряда, позовавайки не на свои източници в Брюксел.
На 14 юли се свиква първата сесия на новия Европарламент и дотогава трябва да е ясно решението на Кунева, която е еврокомисар за защита на европейските потребители, на регионалния комисар от Полша Данута Хюбнер, на Вивиан Рединг от Люксембург, отговаряща за информационно общество и медии, и на белгиеца Луи Мишел, комисар по развитие и хуманитарна помощ.
Очакванията са след успехите на Вивиан Рединг в свалянето на цените за мобилните разговори в Европа да получи по-висок пост в следващата комисия като неин заместник-председател.
Луи Мишел вече обяви, че иска да напусне Европейската комисия и да бъде евродепутат. А след състоялите се в Белгия регионални избори заедно с европейските, на които партията му Реформаторско движение не се представи според очакванията, се коментира, че Мишел може да наследи сегашния й лидер.
Засега не са известни плановете на Меглена Кунева и на Данута Хюбнер. Българската еврокомисарка в последните дни упорито избягва конкретен отговор на въпроса дали ще влезе в Европарламента.
В случай, че еврокомисар предпочете да е европейски депутат, следва процедура при назначаване на нов комисар, въпреки че през октомври ще бъдат избирани нови хора на съответните постове.
Изпратилата го в Брюксел страна трябва да посочи негов заместник, който трябва да бъде одобрен от председателя на Европейската комисия, след това да бъде "препитан" в комисията на Европейския парламент с отношение към ресора му преди кандидатурата му да бъде гласувана в парламента.
През това време функциите на напусналия комисар се поемат от друг член на Европейската комисия.