2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Държавата е обхваната от безгрижие за състоянието на Дунав и реката остава бяло петно в плановете за управление на водите в страната. Българският бряг не е включен и в общия план за управление на реката, подготвен от Международната комисия за опазване на река Дунав. За това предупредиха от международната природозащитна организация WWF в понеделник, когато се отбелязва и Международният ден на река Дунав – 29 юни.
Именно Дунавския речен басейн е най-големият от четирите водни региона в страната, обхващайки 45 на сто от територията й, но в същото време реката отсъства в подготвяните от Министерството на околната среда и водите (МОСВ) планове за управление на водите, алармират еколозите. Изготвянето на тези документи се изисква от европейската Рамкова директива за водите, която цели постигането на добро състояние на водите в Европейския съюз до 2015 г. и миналата седмица са проведени последните обществени консултации по тях.
WWF настоява за спешно включване на река Дунав в Националния план за управление на речните басейни и активното участие на България в разработването на международния план за управление на реката. Българският бряг на река Дунав е дълъг 470 км. Това е най-големият сладководен ресурс на страната и въпреки това именно водният сектор не отчита значението на реката.
Еколозите посочват още, че в моментареката е изправена пред предизвикателствата на нови проекти на Европейския съюз за подобряване на корабоплаването по реката, които са в процес на обществено обсъждане и подготовка на екологични оценки. Някои предложените мерки в тези проекти, като затваряне на странични канали, изграждането на буни за пренасочване на течението и драгирането, могат необратимо да унищожат реката, посочват от WWF.