Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.03.2010 11:18 - Днес обявяват "Оскар"-ите
Автор: reporter Категория: Новини   
Прочетен: 632 Коментари: 0 Гласове:
0



В неделя вечерта Американската киноакадемия ще обяви носителите на наградите "Оскар”. Тази година за първи път в категорията "Най-добър филм” са номинирани десет, а не пет филма. В същото време кинокритиците очакват борбата за главния "Оскар” да бъде между "Аватар” на Джеймс Камерън и драмата за войната в Ирак на Катрин Бигълоу "Войната е опиат”.

И двата филма имат общо девет номинации.

Критиците вече сравниха случващото се с битката между Давид и Голиат и прогнозират победа за Бигълоу, която може да стане първата жена, носител на "Оскар” за „Най-добър филм”.

Ето всички номинации в различните категории:


1. За най-добър филм:

"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Precious: Based on the novel "Push" by Sapphire"
"Up in the Air"
"Inglourious Basterds"
"Up"
"The Blind Side"
"District 9"
"An Education"
"A Serious Man"

2. За най-добра мъжка роля:

George Clooney, "Up in the Air"
Jeff Bridges, "Crazy Heart"
Colin Firth, "A Single Man"
Morgan Freeman, "Invictus"
Jeremy Renner, "The Hurt Locker"

3. За най-добра женска роля:

Meryl Streep, "Julie & Julia"
Sandra Bullock, "The Blind Side"
Gabourey Sidibe, "Precious: Based on the novel "Push" by Sapphire"
Helen Mirren, "The Last Station"
Carey Mulligan, "An Education"

4. За най-добра поддържаща мъжка роля:

Matt Damon, "Invictus"
Woody Harrelson, "The Messenger"
Christopher Plummer, "The Last Station"
Stanley Tucci, "The Lovely Bones"
Christoph Waltz, "Inglourious Basterds"

5. За най-добра поддържаща женска роля:

Vera Farmiga, "Up in the Air"
Mo"Nique, "Precious"
Anna Kendrick, "Up in the Air"
Penelope Cruz, "Nine"
Maggie Gyllenhaal, "Crazy Heart"

6. За най-добър режисьор:

Quentin Tarantino, "Inglourious Basterds"
Kathryn Bigelow, "The Hurt Locker"
James Cameron, "Avatar"
Lee Daniels, "Precious: Based on the novel "Push" by Sapphire"
Jason Reitman, "Up in the Air"

7. За най-добър анимационен филм:

"Up"
"Coraline"
"Fantastic Mr. Fox"
"The Princess and the Frog"
"The Secret of Kells"

8. За най-добър оригинален сценарий:

"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"The Messenger"
"A Serious Man"
"Up"

9. За най-добър адаптиран сценарий:

"District 9"
"An Education"
"In the Loop"
"Precious"
"Up in the Air"

10. За най-добър чуждестранен филм:

"Ajami"
"El Secreto de Sus Ojos"
"The Milk of Sorrow"
"Un Prophиte"
"The White Ribbon"

11. За най-добър монтаж:

"Avatar"
"District 9"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Precious"

12. За най-добра сценография:

"Avatar"
"The Imaginarium of Doctor Parnassus"
"Nine"
"Sherlock Holmes"
"The Young Victoria"

13. За операторско майсторство:

"Avatar"
"Harry Potter and the Half-Blood Prince"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"The White Ribbon"

14. За най-добри костюми:

"Bright Star"
"Coco Before Chanel"
"The Imaginarium of Doctor Parnassus"
"Nine"
"The Young Victoria"

15. За най-добър документален филм:

"Burma VJ"
"The Cove"
"Food, Inc."
"The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers"
"Which Way Home"

16. За най-добър късометражен документален филм:

"China"s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province"
"The Last Campaign of Governor Booth Gardner"
"The Last Truck: Closing of a GM Plant"
"Music by Prudence"
"Rabbit а la Berlin"

17. За най-добър грим:

"Il Divo"
"Star Trek"
"The Young Victoria"

18. За най-добър саундтрак:

"Avatar"
"Fantastic Mr. Fox"
"The Hurt Locker"
"Sherlock Holmes"
"Up"

19. За най-добра песен:

"Almost There" from "The Princess and the Frog"
"Down in New Orleans" from "The Princess and the Frog"
"Loin de Paname" from "Paris 36"
"Take it All" from "Nine"
"The Weary Kind (Theme from "Crazy Heart") from "Crazy Heart"

20. За най-добър късометражен анимационен филм:

"French Toast"
"Granny O"Grimm"s Sleeping Beauty"
"The Lady and the Reaper"
"Logorama"
"A Matter of Loaf and Death"

21. За най-добър късометражен филм:

"The Door"
"Instead of Abracadabra"
"Kavi"
"Miracle Fish"
"The New Tenants"

22. За най-добър звуков монтаж:

"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Star Trek"
"Up"

23. За най-добри звукови ефекти:

"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Inglourious Basterds"
"Star Trek"
"Transformers: Revenge of the Fallen"

24. За най-добри специални ефекти:

"Avatar"
"District 9"
"Star Trek"



Тагове:   ОБЯВЯВАТ,


Гласувай:
0



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: reporter
Категория: Новини
Прочетен: 13273643
Постинги: 10474
Коментари: 5012
Гласове: 37071
Календар
«  Юли, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031