24.06.2011 19:36 - Уимбълдън: Цветана Пиронкова надви Вера Звонарьова
Автор: reporter Категория: Новини
Прочетен: 903 Коментари: 0 Гласове:
6

Вторият сет започна по същия начин като първия. Пиронкова продължи да играе съсредоточено и точно, без излишни усилия. Тя  направи пробив отново в четвъртия гейм и поведе с 3:1.

Този път Звонарьова успя да върне веднага пробива, който беше неин първи в мача. Въпреки това Пиронкова продължи да играе на много високо ниво с впечатляваща сигурност при ударите си и направо втори пореден пробив за 4:2. Българката взе убедително и сервирането си в седмия гейм за 5:2.

Звонарьова игра добре и спечели сервис-гейма си за 3:5. При своя сервис в деветия гейм обаче Пиронкова показа, че е по-добрата на корта и заслужено стигна до победата.

Доказателство за отличното представяне на българската състезателка е и статистиката, която показва, че тя е направила само пет непредизвикани грешки срещу цели 18 на рускинята.

В следващия кръг Пиронкова ще играе с американката Винъс Уилямс или с Мария Хосе Мартинес Санчес.

С достигането си до осминафиналите българката си осигури 77 400 евро от наградния фонд и 280 точки за световната ранглиста.
Българската тенисистка Цветана Пиронкова победи с 6:2, 6:3 миналогодишната финалистка и трета в света Вера Звонарьова в третия кръг на "Уимбълдън". Пловдивчанката изигра впечатляващ двубой на много високо ниво и преодоля рускинята, от която загуби на полуфинала през 2010 г.

В самото начало на двубоя Пиронкова започна колебливо, като при свой сервис в първия гейм допусна изоставане до 0:40. Тя обаче показа увереност и характер и направи обрат, за да спечели подаването си. След това българката направи пробив в четвъртия гейм за 3:1 в своя полза.

Пловдивчанката игра много добре, като показа отлична защита и добро движение по корта. Тя взимаше с лекота сервис-геймовете си и се възползва по най-добрия начин от множеството грешки на Звонарьова.

Българката стигна убедително до успех с 6:2 в първия сет. След него рускинята поиска намесата на физиотерапевт, който да прегледа глезена на десния й крак. Миналогодишната финалистка беше превързана и продължи участието си.