2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Министерството на отбраната ще сключи договори за унищожаването на боеприпасите от взривеното поделение в Челопечене с две фирми, научи “Труд”.
“Дунарит” АД и “Берета трейдинг” ще изпълнят поръчка за нарязване на над 1200 тона снаряди срещу 1,3 млн. лева. Общо шест са фирмите, които са участвали в надпреварата.
Русенската фирма “Дунарит” АД е спечелила три от четирите лота и ще вземе 452 тона боеприпаси, а “Берета трейдинг” ще трябва да унищожи 852 тона излишни боеприпаси. Военното министерство ще даде средно по 1 лев на килограм боеприпаси.
Това е втори конкурс, тъй като първият, който приключи точно преди година, завърши със скандал. Той беше спечелен от “Берета трейдинг” ООД и военният министър Аню Ангелов го спря, тъй като не било нормално една фирма да се състезава със себе си.
Няколко седмици преди това неговият заместник Валентин Радев обясняваше пред медиите, че занапред боеприпасите ще се унищожават на новата площадка на “Дунарит” АД. Фирмата обаче не беше подготвила документацията си добре и не стигна до отварянето на офертите. Новата площадка за унищожаване на излишни боеприпаси на “Дунарит” АД беше открита преди година именно от зам.-министър Валентин Радев и шефа на Корпоративна търговска банка (КТБ) Цветан Василев. В нея са били инвестирани около 4 млн. лева. В КТБ се държат над 70% от парите на държавните предприятия.
Министерството на отбраната призна, че се проваля с унищожаването на излишните боеприпаси. Към септември в складовете на армията се съхраняват 14 140 тона излишни припаси, а според плана на военното ведомство то трябва да се освободи от тях до края на 2014 г. Министерството на отбраната пое ангажимент да осигури общо около 114 млн. лв. за утилизация. Само за т. г. сумата трябваше да е 45 млн. лв., а за 2012 - 60 млн. лева.
Военният министър Аню Ангелов изрази желание тези 114 млн. лв. да бъдат дадени, след като се сключи рамково споразумение с една или няколко фирми. Конкурс за това все още не е обявяван. /ТРУД
Военните обезопасяват района около гръмн...
Боеприпасите в складовете край Ловнидол ...