04.11.2012 17:04 - Локо – Ботев 2:2 в битката за Пловдив
Автор: reporter Категория: Новини
Прочетен: 881 Коментари: 0 Гласове:
1

Локомотив Пд и Ботев направиха равенство 2:2 в дербито на Пловдив. Двубоят от 11-ия кръг се игра пред повече от 10 хиляди зрители на стадион “Локомотив” в парк “Лаута”. По две попадения реализираха Рангел Абушев за Локомотив и Тодор Неделев за “Ботев”. Домакините излязоха напред в резултата в 13-ата минута, след това Неделев обърна резултата до 2:1. Абушев донесе точката за “смърфовете” с гол в 84-ата минута. “Ботев” завърши в намален състав, след като в 66-ата минута за втори жълт съответно червен картон беше изгонен защитникът Бобан Грънчаров. image

След тригодишно прекъсване дербито на Пловдив отново се завърна в “А” група, отбелязва агенцияБЛИЦ. Въпреки очакванията за тотално надмощие и лека победа на “Ботев” домакините от Локомотив заслужено стигнаха до точката, в края на мача дори пропуснаха да спечелят двубоя. “Канарчетата” продължават неуспешната си серия на терена на противника. За последно “жълто-черните” стигнаха до успеха като гости на Локомотив преди повече от 18 години – през месец март 1994-та (3:1 след голове на Дончо Донев, Костадин Видолов и Борис Хвойнев).

Чужденците в “Ботев” също не оправдаха кой знае колко очакванията към тях. Вандер Виейра не беше в познатата си форма в атака, а Бобан Грънчаров получи червен картон. И двата гола реализира роденият на 7 февруари 1993 година Тодор Неделев. В редиците на Локомотив заложиха на българското и в герой за отбора се превърна родения на 26 май 1989 година нападател Рангел Абушев.

Още в 13-ата минута домакините откриха резултата. Рангел Абушев получи топката отдясно до страничната линия, премина през защитник и стигна до наказателното поле, откъдето стреля и прати топката във вратата. Отговорът на “Ботев” обаче беше бърз и в 22-ата минута резултатът беше изравнен – 1:1.

В 38-ата минута Локомотив стигна до гол, който обаче беше правилно отменен заради засада на двама футболисти. До края на първото полувреме домакините продължиха да играят с една идея по-добре, но не създадоха чисти голови положения. Минути преди края на първото полувреме Абушев мина като на парад през цялата защита, но топката му беше отнета. След това Златински стреля от границата на наказателното поле, но Шеткус улови. През първото полувреме длъжници за “Ботев” останаха вътрешните халфове, които почти с нищо не помагаха на атаката. В предни позиции Вандер и Иван Цветков не показаха обичайното добро взаимодействие, но бразилецът получи и контузия още в началото на мача.

В началото на второто полувреме двете агитки отново принудиха съдията Станислав Тодоров да прекъсне за кратко двубоя. В 57-ата минута “Ботев” поведе с 2:1. Томаш Иршак центрира отдясно в наказателното поле на Локомотив, Тодор Неделев беше оставен непокрит и с хубав удар прати топката във вратата. Треньорът на Локомотив Стефан Генов веднага реагира с две смени, извади Георги Стефанов и Атанас Курдов и вкара в игра Николай Дюлгеров и дебютантът Серафим Михайлов. В 66-ата минута защитникът на “Ботев” Бобан Грънчаров получи втори жълт и съответно червен картон. Ферарио Спасов реагира веднага, извади Мариян Огнянов и пусна защитника Ангел Рахов. В 74-ата минута Тодор Неделев нацели горната греда след силен шут от границата на наказателното поле. Две минути след това Неделев беше сменен, а на негово място в редиците на “канарчетата” се появи още един бранител – Стефан Станчев. Дефанзивната тактика на “Ботев” изигра лоша шега и Локомотив стигна до изравнителен гол. В 84-ата минута Даниел Георгиев центрира отдясно, Рангел Абушев надскочи Йордан Христов и с глава прати топката във вратата на Ернестас Шеткус. Само две минути след това голмайсторът на Локо Абушев имаше още един шанс да реализира, но сам срещу вратаря с глава стреля покрай гредата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – “БОТЕВ” (ПЛОВДИВ) 2:2
1:0 Рангел Абушев (11), 1:1 Тодор Неделев (22), 1:2 Тодор Неделев (57), 2:2 Рангел Абушев (84)

image
ЛОКО (Пд): 22.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев, 6.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 77.Диего Фераресо, 23.Даниел Георгиев, 16.Христо Златински, 4.Рангел Абушев, 9.Атанас Курдов (61 – Серафим Михайлов), 89.Станислав Маламов, 88.Георги Стефанов (61 - Николай Дюлгеров)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 5.Павел Ковачев, 19.Марин Петров, 26.Николай Дюлгеров, 33.Димо Атанасов, 17.Костадин Марков, 95.Серафим Михайлов
Треньор: Стефан Генов