Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.05.2013 23:05 - "Атака" внесе предложение за отпадане на забраната за пушене на закрито
Автор: reporter Категория: Новини   
Прочетен: 1177 Коментари: 0 Гласове:
0



Шестима депутати от “Атака“ внасят проектозакон за изменение на Закона за здравето, с които предлагат да отпадне забраната за пушене в закрити обществени места.

От партията посочват, че тази забрана се е оказала недобре обмислена и неефективна, а отмяната е “наложителна и в обществен интерес”.

Според мотивите към промяната от "Атака" пишат, че "сега действащата забрана за тютюнопушене в закрити помещения, която е наложена от Закона за здравето, доведе до нарастване на безработицата с поне 30 хил. души, които собствениците на заведения за обществено хранене бяха принудени да уволнят заради намаления оборот".

Според партията действащите забрани водели до спад в приходната част на бюджета с не по-малко от 300 млн. лв., което намалявало възможността на държавата да подкрепя своите граждани.

"Сега действащите забрани нарушават правата на гражданите на България по смисъла на възможността сами да определят своя начин на живот", заключват от “Атака“.

Вносителите са Волен Сидеров, Станислав Станилов, Деница Гаджева, Маргарита Николова, Калина Балабанова и Миглена Александрова, съобщава Медиапул.

Още в събота кандидатът за премиер Пламен Орешарски обяви, че имало "нагласа" забраната за пушене да бъде смекчена. В края на миналата година сред депутатите от ГЕРБ, която прокара забраната, също се чуха гласове за отмяната й, но лидерът и тогавашен премиер Бойко Борисов остана твърдо на позицията режимът да не се променя.

От БСП в хода на предизборната кампания обещаха, че ще внесат предложение за преразглеждането й.

В понеделник представители на левицата се срещнаха с ресторантьори и хотелиери, които отдавна лобират за отмяната на забраната и връщането на предишния режим - с разделени помещения за пушачи и непушачи в заведенията.

След въвеждането на забраната през миналата година около 150 000 души са загубили работата си, стана ясно на срещата.

От браншовата организация обясниха, че в страната има около 32 000 заведения и от всяко са съкратени средно между трима и петима души.

На срещата бе постигнат консенсус, че трябва да има либерализация заради отраженията на забраната върху бизнеса.

Наложената забрана обаче среща и своите горещи поддръжници.



Гласувай:
0


Вълнообразно


Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: reporter
Категория: Новини
Прочетен: 12316139
Постинги: 10473
Коментари: 5012
Гласове: 37054
Календар
«  Март, 2023  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031