2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Точно година след "триумфалното" завръщане на българските медици, прекарали осем и половина години в либийски затвор, розите, сълзите и всенародната радост вече са забравени, а Снежана Димитрова, Валя Червеняшка, Валентина Сиропуло, Нася Ненова и Кристияна Вълчева, д-р Здравко Георгиев и палестинският лекар с българско гражданство д-р Ашраф ал Хаджудж се срамуват от България.
На предвидения за четвъртък протест на медиците пред Министерския съвет, където по същото време тече правителственото заседание, се появи единствено Росен Марков - координатор на фондация "Шести май". Пред правителствената сграда той постави седем пластмасови стола, колкото е и броят на медиците, и обясни, че те няма да дойдат на обявения протест, тъй като "се срамуват от отношението на държавата към тях". Марков съобщи, че конкретните претенции и искания на медиците ще бъдат обявени на специална пресконференция.
Причината медиците да се срамуват правителството и в частност от премиера била, че за година от връщането им, Станишев не намерил време да се срещне дори веднъж с тях.
Вместо на протеста, медиците отидоха на молебен, отслужен за тях в столичния храм "Света София". "Вярата в Господ и в хората, които ни подкрепяха, ни даде сили да оцелеем. Благодарен съм на новата си държава", каза Ашраф. Валя Червеняшка пък обясни отсъствието на медиците от протеста пред Министерския съвет с това, че са предпочели да благодарят на Бога.
На заседанието на кабинета миналата седмица беше гласуван проект на закон, който урежда осигурителните и здравните права на медиците. Според текста държавата ще плати за осигурителните и здравните права на седемте за времето, в което са били в либийския затвор. Тъй като те ще бъдат осигурени на минимална работна заплата, вноските няма да се отчитат при определяне размера на пенсията, но ще важат за определяне на трудовия и осигурителния стаж. Ако някой от медиците има годините за пенсия, може да се пенсионира. Медиците обаче не са доволни от забавянето, с което това се случва, и напомниха, че след завръщането им министър Емилия Масларова им обеща, че всички те ще бъдат пенсионирани с максимална пенсия - 490 лв.
Преди дни медиците се срещнаха с началника на кабинета на президента Георги Първанов Никола Колев. Те очакваха да бъдат приети от президента, за да споделят с него проблемите си.
(Източник: Медиапул)