2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Грузия е приела предложението на България в София да се водят бъдещите преговори с Русия, а от пристанище „Бургас” да се координират и транспортират помощите. Това съобщи пред Дарик след завръщането си от Тбилиси зам.-външният министър Милен Керемедчиев. Той допълни още, че грузинската страна е поискала втори транш с хуманитарна помощ – списъкът с нуждите се подготвя от грузинското посолство. Керемедчиев ще докладва на премиера и президента и за искането на ОССЕ да доставим бронирани коли за мисията там.
Керемедчиев припомни, че следващата седмица от България за Грузия потеглят 43 тона хуманитарна помощ и медикаменти, което извежда страната ни на второ място след САЩ по обем на помощта. По решение на българското правителство България задели 200 000 евро за Грузия и 100 000 лв. за Южна Осетия. Той разказа, че Тбилиси е помолил страната ни за пожарогасителна техника, но ние не разполагаме с такава. Поискани са още палатки, одеала и легла за нарастващия брой бежанци. Зам.-външният министър не скри, че е останал потресен от мащаба на разрастващата се хуманитарна криза в Грузия. Бежанците вече са над 100 000, като очакванията са броят им да стигне 160 000 само в Тбилиси. Има открити 21 бежански пункта.
Въпреки това българите в Грузия не искат да се прибират нито пък има желаещи грузински бежанци, обясни Керемедчиев. Грузинците „напирали” за визи, за да почиват на българското Черноморие. Имаме сериозно увеличаване на желаещите да пътуват с цел туризъм, беше ми докладвано от консула, което и показва, че в Грузия все пак не цари някаква паника, заяви зам.-министърът. Българският дипломат беше първият чужденец, допуснат от руската армия в Гори. Той определи обстановката там като много тягостна, но разрушения няма – само казармата и една цивилна сграда били ударени.
Керемедчиев се е срещнал с губернатора на града, на който са изпратени двама грузински депутати, които да му помагат да ръководи града. В града обаче нямало нито руски, нито грузински полицейски сили. Помощите, които идват не винаги достигали до всички.