2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
Кметът на Пловдив разпореди на служителите от общинския отдел „Екология” да анализират причините за пожара на сметището край Цалапица и да предложат спешни мерки, които да не допуснат нови запалвания на боклука.
Еколозите трябва да проучат и да докладват възможностите за пълно обезвреждане на депото. На експертите е даден срок от 1 месец, в който да проверят как чрез проекти за рекултивация на терена над сметището или чрез преработка на натрупваните в продължение на 18 г. битови отпадъци може да стане това. Кметът иска също така да му бъдат представени проекти за изграждане на система за тотален контрол и сигурност върху територията на сметището, включително видео наблюдение и задължителни нощни обходи на охранителите на обекта. Еколозите са задължени да разработят и система за максимално бързо оповестяване при възникване на аварийни ситуации. Това е особено актуално преди началото на отоплителния сезон заради реалния риск горящи въглени от печки за битово отопление да попаднат в контейнерите за смет, а оттам и на депото.
Сметището край Цалапица е екологична бомба, която залагаме на поколията след нас. Длъжни сме пред потомците си да направим всичко възможно, за да обезвредим тази бомба, заяви Атанасов. Кметът опроверга слуховете за обгазяване на Пловдив с отровни газове и посочи данните на измервателните станции на РИОСВ, на РИОКОЗ и на „Гражданска защита”, които отчитат единствено завишено съдържание на фини прахови частици в атмосферния въздух. Славчо Атанасов изказа благодарност на участниците в Кризисния щаб, на пожарникарите от Стамболийски и Пловдив и на служителите от „Гражданска защита”. Атанасов благодари и на всички фирми, осигурили пръст и пясък за задушаването на пожара и особено на „Тракия РМ”, която се включи в акцията с цялата си налична техника.
Пожарът на градското бунище избухна на 8 септември и продължи шест денонощия. За задушаването на пламъците са използвани над 20.6 хиляди кубически места пръст. Сметището е с обща площ 138 декара, огънят е обхванал половината територия. Разследването на причините за пожара продължава. Най-вероятната версия е умишлен палеж.
Водопадът с хвърчащата вода край Карлово
Началото на края на американския долар к...