2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков

Чувството за естетика победи
Кметът на Рим Джани Алемано обяви, че планира обновяване на всички западащи квартали, създадени през 70-те и 80-те години, когато столицата на Италия се управлява от леви кметове, вдъхновени от социалистическата пропаганда на Източна Европа. Още тогава един от архитектурно най-забележителните градове в света бива опасан от няколко квартала, където доминират циментът и асфалтът.
Bildunterschrift: GroЯansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Багерите идат!
Чувството за естетика надделя над политическите пристрастия и дори най-левите политици и интелектуалци в Рим приветстваха плана на кмета. Разбира се не липсват и опоненти, които обвиняват Римския градоначалник в демагогия и препоръчват, вместо да се рушало, да се изградяли кина и културни центрове.
„Вносът на култура не подобрява нито живота на хората, нито пък гледката”, заяви актьорът Микеле Плачидо, прочул се като изпълнител на главната роля в нашумелия сериал "Октопод". Микеле Плачидо се опита да създаде театър във въпросния квартал. Построен беше и универитет, но кварталът си остана гнетящо окото архитектурно гето, в което продължават да живеят около 35 000 души. Голяма част от тях са имигранти, а нивото на престъпност там е най-високото за Рим.
Облаги срещу ангажимент
Кметът на Рим щял да финансира операцията чрез разрешения за строителство на атрактивни места в столицата, които ще бъдат издадени на онези компании, които поемат изграждането на нови жилища в кварталите, обречени на сриване.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5946252,00.html?maca=bul-TB_waz_bul-2896-xml-mrss