2. Евгений Тодоров
3. Иван Бедров
4. Иво Инджев
5. Калин Манолов
6. Мартин Заимов
7. Николай Караиванов
8. Николай Младенов
9. Пламен Асенов
10. BLITZ
11. BPOST
12. FROGNEWS
13. R.E.D.
14. СВЕЖО
15. Ян Бибиян
16. ОРИНАВИ
17. Стефан Бонев
18. Петя Ставрева
19. Александър Секулов
20. Оринави
21. Веско Петров
22. Сантов
23. Силви Стефанов
24. Христо Гагов
25. Пламен Славов
26. Bulgaria_news
27. Елена Емануилова
28. Mese4inkata
29. Първа блогерска среща - 24.07.2009
30. Георги Цанков
От КФН се въздържаха от коментар за оставката. Според служители, Ранкова е взела участие в редовното седмично заседание на комисията и не е показала, че смята да се оттегля от заемания пост.
Самата Ранкова каза пред БНР, че напуска, защото отива на друга работа, но не уточни на каква. "Дневник" съобщи, че тя става съветник по финансовите въпроси на президента Росен Плевнелиев.
Зам.-председателят на КФН Димана Ранкова имаше за ресор надзора на инвестиционната дейност. Тя работеше във финансовия регулатор от самото му създаване през 2003 г., а преди това още от самото начало е в сформираната през 1996 г. Държавна комисия по ценни книжа и фондови борси - предшественик на КФН.
За кратко - между 2009 и 2010 г. - тя бе извън комисията, когато изтече мандатът й, след което по лично предложение на Симеон Дянков и с широка парламентарна подкрепа тя отново бе избрана със същия ресор - зам.-председател на КФН по надзора на инвестиционната дейност.
Преди няколко месеца в публичното пространство изскочи наяве напрежението между председателя на КФН Стоян Мавродиев и финансовия министър Симеон Дянков - и двамата доверени кадри на ГЕРБ. Причината за напрежението бе отрицателната оценка на КФН за идеята на Дянков за изваждане на по-голямата част от средствата в Сребърния фонд и инвестирането им в ДЦК. Самият председател на регулатора Стоян Мавродиев не скри критиката си към идеята на Дянков.
Тази публична схватка бе последвана от "наказателна акция" на финансовия министър. Служители на Агенцията за държавна финансова инспекция поискаха да направят проверка на КФН по сигнал за големи финансови нередности. Това предизвика реакцията на КФН, която напомни, че е подотчетна само на Народното събрание и се проверява редовно от Сметната палата.
В крайна сметка преди няколко дни регулаторът "се предаде" и подчинените на Дянков ревизори започнаха проверка.
Неофициално в КФН отдавна се говори, че в задълбочаването на конфликта между Дянков и Мавродиев от последните седмици стои Димана Ранкова. Според служители на КФН още с назначението си за нов мандат в КФН тя е влязла в конфликт с Мавродиев и почти винаги е била против негови предложения и решения. Твърдеше се, че именно по неин "сигнал" за нередности в регулатора са били изпратени ревизорите.
Отиването на Ранкова на поста съветник на президента Росен Плевнелиев решава няколко проблема наведнъж. Първият е - спада напрежението около КФН, за което допринасяха обтегнатите отношения на Ранкова с Мавродиев. Вторият - Ранкова като близка до Дянков ще прокарва идеите му в президентството. А и от този пост тя може да изчака за по-добро и по-високо място в държавната администрация.
Още пари за спорт, култура и наука, МВР ...
Столицата не е в добро състояние заради ...
„Жертвите имаха замръзнало изражение на ...
Данните на правителството на Обединеното...